دانلود موزیکس

  • تاریخ : ۸ام مرداد ۱۳۹۷

در این مطلب از وب سایت دانلود موزیکس به معرفی آلبوم موسیقی متن فیلم آمادئوس (Amadeus) می پردازیم. این آلبوم موسیقی دارای دو دیسک و در مجموع ۳۰ آهنگ می باشد که مجموعه ای از سمفونی ها و آهنگ های موتسارت (Mozart) موزیسین مشهور و بزرگ اتریشی است.

آمادئوس (Amadeus) نام یک فیلم کلاسیک در ژانر بیوگرافی با ویژگی های کمدی – درام می باشد که به کارگردانی میلوش فورمن (Miloš Forman) در سال ۱۹۸۴ منتشر شد.

برای دیدن اطلاعات بیشتر، دانلود و پخش آنلاین در ادامه همراه دانلود موزیکس باشید.

موسیقی متن فیلم آمادئوس

فیلم آمادئوس Amadeus

آمادئوس همانطور که از نامش پیداست، داستان زندگی و مرگ موسیقی‌دان کلاسیک یعنی ولفگانگ آمادئوس موتسارت یا موتزارت (Mozart) را بازگو می کند.

فیلم آمادئوس بر اساس نمایشنامه ای با همین عنوان که توسط پیتر شِیفِر (Peter Shaffer) ساخته شده بود کارگردانی شده است. این فیلم از جمله فیلم های مشهوری می باشد که نظر منتقدین زیادی را جلب کرد.

فیلم Amadeus توانست نامزد ۵۳ جایزه معتبر شود و از میان این تعداد ۴۰ جایزه از جمله ۸ اسکار، ۴ گلدن گلوب و ۴ جایزه بفتا را دریافت کرد.

موسیقی متن فیلم آمادئوس Amadeus

موزیک های متن فیلم آمادئوس شامل آهنگ ها و سمفونی های اصلی خود موتسارت می باشد.

آلبوم کامل موسیقی متن فیلم آمادئوس در دو دیسک ۹ و ۱۱ قطعه ای جمع آوری شده است. تنها یک قطعه از این مجموعه توسط جووانی باتیستا پرگولزی (Giovanni Battista Pergolesi) که نوازنده و آهنگساز ایتالیایی و هم دوره موتسارت می باشد ساخته شده است.دیگر قطعات همگی آثار رسمی Mozart هستند.

یک سال بعد از عرضه این فیلم، ۱۰ قطعه موسیقی دیگر به مجموعه آهنگ های این فیلم اضافه شد. در سال ۲۰۰۲ نیز مجموعه جدید به صورت ریمستر شده و با عنوان Special Edition: Director’s Cut عرضه شد. آلبوم آماده شده توسط دانلود موزیکس مجموعه نهایی و نسخه ویژه آن است. این آلبوم شامل دو دیسک ۱۳ و ۱۷ قطعه ای است.

در بین آهنگ های این مجموعه می توان سمفونی ها و ارکستال های کلاسیک و شنیدنی موتسارت و پیانو نوازی های بی نظیر را شنید. تمامی این قطعات به صورت ویژه و مخصوص این فیلم مجدداً ضبط شده اند اما به خواسته کارگردان و نمایشنامه نویس این فیلم، هیچ تغییری در نوت ها و موزیک های اورجینال ایجاد نشده است.

مسئولیت اجرا و نظارت موسیقی متن فیلم آمادئوس این فیلم بر عهده آقای نویل مارینر (Sir Neville Marriner) بوده است.

این آلبوم موسیقی توانست در بیلبورد چارت موسیقی های کلاسیک مقام اول و در بیلبورد چارت موسیقی های آلبوم های محبوب مقام ۵۶ را کسب کند.

آلبوم موسیقی متن فیلم آمادئوس توانست بیش از ۶٫۵ میلیون نسخه به فروش برساند و همچنین جایزه Grammy Awards سال ۱۹۸۴ را کسب کند.

این آلبوم موسیقی از جمله محبوب ترین و معروف ترین آلبوم های موسیقی کلاسیک در تمام ادوار محسوب می شود.